VETTER: Przyszłość zawsze bazuje na historii

1889: początek
1889: początek
1964: start produkcji wideł
1964: start produkcji wideł

Historia firmy VETTER jest rodzinną historią o tym, jak dzięki talentowi, odwadze i entuzjazmowi można stać się wiodącym producentem wideł.

W 1889 roku kowal Arnold Vetter z Siegen w Zagłębiu Ruhry rozpoczął produkcję urządzeń dla górnictwa. W 1964 roku jego wnuk Klaus zaczął natomiast wytwarzać widły do wózków widłowych. Od 1991 roku biznesem zarządza czwarte pokolenie Vetterów. Obecnie firma zatrudnia około 600 osób w dwóch działach: widły oraz żurawie przemysłowe.

Aktywność firmy VETTER nie ogranicza się tylko do niemieckiego rynku. Od ponad 30 lat firma tworzy spółki-córki w krajach będących największymi rynkami zbytu wideł (m.in. w USA, Skandynawii, Francji, Hiszpanii), a od 2007 roku polskich nabywców wideł obsługuje VETTER Polska Sp. z o.o. Duży magazyn wideł o różnych długościach, udźwigach i rodzajach zaczepów umożliwia szybką i sprawną obsługę wiodących producentów wózków, maszyn budowlanych i rolniczych, a także firm serwisowych i sprzedawców części zamiennych. Niezależność firmy VETTER jest gwarancją najlepszej obsługi.

Firma VETTER gwarantuje nie tylko wysoką jakość wideł o udźwigach do 120 ton, ale również pomoc w kwestiach logistycznych dla klientów na całym świecie.

Zakład VETTER w Burbach
Zakład VETTER w Burbach

Najszersza oferta na rynku

Widły standardowe lub nietypowe, małe lub duże, krótkie lub długie, w ilościach od jednej sztuki do kilkudziesięciu tysięcy - VETTER posiada wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby zaspokoić potrzeby prawie każdego klienta. Udźwigi oferowanych przez VETTER wideł wynoszą od kilkuset kilogramów do ponad 120 ton, a baza danych zawiera ponad 28000 różnych wideł – stale rośnie. Natomiast kompetentny i doświadczony dział techniczny gwarantuje, że klient zawsze dostaje to, czego szuka - idealne rozwiązanie!

Korzyści wynikające z najwyższych standardów produkcji

Produkcja wideł odbywa się wyłącznie w niemieckim Burbach, w jednym z największych, najnowocześniejszych i najwydajniejszych zakładów produkcyjnych na świecie. Podstawę wysokiej jakości produktów VETTER stanowi specjalnie dobrana i certyfikowana stali. Nowoczesny sprzęt, wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, unikatowy proces hartowania, własny dział testów oraz częste audyty wykonywane przez wiodących producentów wózków widłowych i maszyn budowlanych to silne argumenty przemawiające za Widłami Najwyższej Jakości VETTER.


Wyroby oraz procesy produkcyjne VETTER spełniają wszystkie międzynarodowe standardy dotyczące wideł, takie jak ISO 2328, ISO 2330, ANSI ITSDF B.56.1, ISO 9001:2009, ISO 14001:2010 oraz międzynarodowe normy spawalnicze.
 

Widły VETTER używane są przez producentów najlepszych maszyn na świecie!